law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 13.03.2006

מדינת ישראל - תביעות חדרה - נגד - מרעי וופיק

ת"פ (חדרה) 1982/05
מדינת ישראל - תביעות חדרה
נ ג ד
מרעי וופיק
בית משפט השלום חדרה
[13.03.2006]
כב' השופט משה גינות
בשם המאשימה - עו"ד משה באב"ד
בשם הנאשם - עו"ד תאופיק ג'בארין
גזר - דין
1. הנאשם ופיק מרעי הורשע, על פי הודייתו, בעבירה של איומים והפרת הוראה חוקית. מתברר, כי ביום 2/8/05 סמוך לשעה 01:00 בקרבת מקום מגוריו הזמני של הנאשם, יצא הנאשם מחדרו והחל רודף אחר בנו, כשהוא אוחז בסכין בידו. בנסיבות הנ"ל הוא איים על המתלונן בפגיעה שלא כדין בגופו תוך שהוא מתריס כלפיו "שידקור אותו" וזאת בכוונה להפחידו או להקניטו.
2. כן מתברר שביום 7/6/05 החליטה כב' השופטת שפרה גליק בבימ"ש לעניני משפחה בחדרה, לאסור על הנאשם להכנס לדירה בה מתגוררת אשתו הגב' מרעי אעתדאל (להלן: המתלוננת) בתחום מרחק של 500 מ' וזאת למשך 60 יום עד לתאריך 6/8/05. הנאשם לא כיבד את ההוראה. הוא נכנס לביתה של המתלוננת וזאת בניגוד להוראה החוקית. כמו כן הוא התריס כלפיה איום, במטרה להפחידה או להקניטה. כן מתברר שהנאשם התגורר בצריף בפרדיס מרחק של 70 מ' מדירתה של המתלוננת וגם בכך הוא הפר את ההוראה החוקית.
3. הנאשם ביקש לצרף תיק נוסף אשר היה תלוי ועומד נגדו ( 1048/06) גם בגדרו הואשם בעבירה של הפרת הוראה חוקית.
מתברר כי ביום 29/9/05 הורה כב' השופט קפלן לשחרר את הנאשם מן המעצר ולהעבירו לקהילה הטיפולית "אלפאתם" המיועדת לטיפול בנפגעי סמים ואלכוהול וזאת בתנאי "מעצר בית מלא" עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
הנאשם הפר את החלטת ביהמ"ש וביום 27/12/03 עזב את הקהילה מבלי לקבל את רשות ביהמ"ש. ביום 11/1/06 הוא נמצא כשהוא שוהה במחסן בפרדיס.
4. עיון ברשימת הרשעותיו הקודמות של הנאשם מלמד, כי לחובתו 18 הרשעות קודמות במגוון העבירות הפליליות: עבירות רכוש,סמים, אלימות, זיוף ואיומים. הנאשם ריצה עונשי מאסר לתקופות בלתי מבוטלות בכלא.
עברו הפלילי העשיר והסתבכותו בביצוע העבירות נשוא תיק זה והתיק המצורף הניעו את התובע לדרוש למצות עמו את הדין ולגזור לו עונש מאסר לריצוי בפועל שיצטבר לכל עונש מאסר אחר שעליו לרצות כעת.
5. ב"כ הנאשם אשר לא חלק על חומרת העבירות בהן הנאשם הורשע ביקש כי אתחשב בו ולא אכביד את ידי עליו. הוא הדגיש כי הנאשם בחר, לבסוף, להודות בביצוע העבירות שיוחסו לו. הוא עשה כן בטרם עלה בנו אל דוכן העדים מתוך כוונה שלא להתעמת עמו ולחסוך ממנו את המעמד המשפיל. הוא הבהיר כי נוצרו בינו לבין המתלוננת עימותיים קשים, על רקע מצבו הכלכלי הקשה ובמיוחד נוכח הקשיים של המתלוננת להשלים עם התמכרותו של הנאשם ושימוש בסמים קשים. עוד הוא הדגיש, כי הוא ציית לדרישת המתלוננת ועזב את הבית כדי להתגורר במחסן עלוב בקרבת ביתו. אשר לאירוע בו יצא הנאשם מן הבית, כאשר הוא מזויין בסכין טען ב"כ הנאשם, כי מאן דהוא ניסה להצית את המחסן בו התגורר ולפיכך יצא הנאשם מן הבית כשהוא נסער בסוברו שלבנו יד ורגל בניסיון ההצתה.
הנאשם הביע חרטה על מעשיו.
6. בבואי לגוזר את עונשו אתחשב בהודייתו של הנאשם בביצוע העבירות המיוחסות לו כמו גם בהחלטתו למנוע מבנו את המעמד המשפיל שבמסירת עדות נגדו.
לפיכך אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:
1. 7 חודשי מאסר לריצוי בפועל.
2. מאסר על תנאי לתקופה של 7 חודשים והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור במשך 3 שנים מהיום עבירות על הסעיפים בהם הורשע בתיק זה ויורשע בהם בין בתקופת התנאי ובין לאחריו.
מחצית מעונש המאסר שהוטל על הנאשם תצטבר לעונש המאסר אותו הוא מרצה כיום ומחציתה תרוצה בחופף.
ימי המעצר בהם היה הנאשם עצור בתיק זה מיום 2/8/05 עד ליום 11/10/05 ומיום 11/1/06 ועד ל יום 23/1/06 ינוכו מתקופת המאסר בפועל.
הודעה והוסברה זכות הערעור תוך 45 יום מהיום.
ניתנה היום 13 במרץ, 2006 (י"ג באדר תשס"ו) במעמד הנוכחים.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים