law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 23.11.2005

מוחמד אג'באריה - נגד - אג'באריה רפיק

בר"ע (חיפה) 1153/05
מוחמד אג'באריה
נ ג ד
אג'באריה רפיק
בית משפט מחוזי חיפה
[23.11.2005]
כב' השופטת ברכה בר-זיו
בשם המבקש : עו"ד עאדל בויראת
בשם המשיב : עו"ד תאופיק ג'בארין
פסק דין
1. בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בחיפה (כבוד השופט ס.נ. חרסונסקי) מיום 20.7.05 בבש"א 9663/05 בת"א 22423/02.
2. המשיב הגיש נגד המבקש תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לו, לטענתו, עקב דריסתו על ידי המבקש.
3. ביום 10.11.04 ניתן על ידי בית משפט קמא פסק דין נגד המבקש, בהעדר הגנה.
4. ביום 25.5.05 הגיש המבקש בקשה לביטול פסק הדין.
5. בהחלטה מיום 20.7.05 דחה בית משפט קמא את בקשת המבקש, כאשר הוא קובע כי המבקש ידע על הגשת כתב התביעה ועל מועד הדיון עוד בשנת 2003, אך הוא לא עשה מאומה (פרט להמצאת המסמכים לחברת הביטוח , שלדבריו הבטיחה לייצגו ) ולא עקב אחר תביעתו עד קבלת פסק הדין. עוד נקבע בהחלטה כי סיכויי ההצלחה של המבקש קלושים לאור העובדה שבבקשת הביטול הוא ציין רק כי נסיבות התאונה המפורטות בכתב התביעה אינן מקימות נגדו עילת תביעה - טענה שאינה סבירה, אינה משכנעת והינה בעלת משקל מזערי.
6. החלטה זו הינה נשוא הבקשה שבפני, כאשר לטענת המבקש היה מקום לבטל את פסק הדין הן מחובת הצדק והן לאור העובדה כי יש לו הגנה טובה בפני תביעת המשיב.
7. המשיב מתנגד לבקשה וטוען כי המבקש ישב בחיבוק ידיים לאחר שקיבל את כתב התביעה וכי בהליך בפני בית משפט קמא לא נפל כל פגם המצדיק ביטול ההחלטה.
8. החלטתי ליתן למבקש רשות ערעור ולדון בערעור על פי הרשות שניתנה.
9. על פניו נראה לי כי נפל פגם בהליך, המצדיק קבלת הבקשה לביטול פסק הדין. כתב התביעה הוגש נגד אדם בשם "מוחמד אגברייה" ללא ציון מספר תעודת זהות וגם פסק הדין ניתן נגד אדם בשם "מוחמד אגברייה" בעוד שמו הנכון של של הנתבע מספר 1 הינו "מחמוד אגברייה".
10. מהפרוטוקולים בפני בית משפט קמא , אשר צורפו לבקשה, עולה כי המבקש היה מיוצג - בישיבת יום 22.5.03 נרשם כי הופיע עו"ד מרצקי, בא כוח חברת הביטוח - "בשם כל הצדדים".בישיבת יום 16.9.03 הופיעה עו"ד אלדור, ב"כ הנתבעת - קרנית - והודיעה גם היא כי היא מופיעה על דעת כל הצדדים. בישיבה מיום 19.11.03 (לאחר מסירת כתב התביעה למבקש) נרשם כי מופיע "ב"כ הנתבעים - עו"ד שירין" ולא נאמר כי הנתבע אינו מיוצג או לא הופיע (למרות שמצויין כי על התובע לבצע מסירה אישית לנתבע מס' 1 - הוא המבקש בפני).
11. בפסק הדין מיום 10.11.04, שכונה "פסק דין חלקי" - אין כל התייחסות למסירת המסמכים למבקש או זימונו לבית המשפט וכל שבית משפט קמא מציין בפסק דינו הוא כי "ביום 25.10.04 ביקש ב"כ התובע עו"ד תאופיק, למחוק את נתבעת מס' 2 ולפסוק נ' נתבע 1 לאור העובדה שנתבע 1 לא שיתף פעולה. לפיכך ביום 1.11.04 הוגשה בקשה למתן פסק דין". למותר לציין כי "אי שיתוף פעולה" אינו מצדיק מתן פסק דין בהעדר.
12. זאת ועוד - המבקש הצהיר בתמיכה לבקשתו לביטול פסק הדין כי לאחר שקיבל את כתב התביעה מסר את המסמכים לחברת הביטוח , שהבטיחה לייצגו. בנסיבות שכאלה , אין לאמר על המבקש כי שקט על שמריו וזלזל בהליכי בית המשפט. לכך יש להוסיף גם את העובדה שטענת המבקש אודות האחריות לתאונה מגלה הגנה - גם אם בשלב זה אינה מבוססת דיה.
13. אשר על כן אני מקבלת את הערעור ומורה על ביטול פסק הדין מיום 10.11.04
14. בנסיבות - איני עושה צו להוצאות וכל צד ישא בהוצאותיו.
15. פקדון - במידה והופקד על ידי המבקש - יוחזר לו באמצעות בא כוחו.
המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.
ניתן היום כ"א בחשון, תשס"ו (23 בנובמבר 2005) בהעדר הצדדים.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים