law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 19.07.2007

רותם אמפרט בנגב בע"מ - נגד - 1. הסתדרות העובדים הכללית החדשה,2. מועצת עובדי מפעל רותם אמפרט נגב בע"מ,3. סבן שמעון,4. פרינטה חיים,5. מויאל יהודה,6. דדי רחל,7. ארוניאנו דן,8. הרוש חיים,9. אברהם ארז,10. בן אבו חיים,11. ראובני ששון,12. אלון יוסף,13. משה שריקי

ס"ק (באר-שבע) 1019/07
רותם אמפרט בנגב בע"מ
נ ג ד
1. הסתדרות העובדים הכללית החדשה
2. מועצת עובדי מפעל רותם אמפרט נגב בע"מ
3. סבן שמעון
4. פרינטה חיים
5. מויאל יהודה
6. דדי רחל
7. ארוניאנו דן
8. הרוש חיים
9. אברהם ארז
10. בן אבו חיים
11. ראובני ששון
12. אלון יוסף
13. משה שריקי
בית הדין האזורי לעבודה בבאר-שבע
[19.07.2007]
כב' הנשיא מיכאל שפיצר
נציג עובדים - שמואל משה
נציגת מעבידים - בלה מאיס
בשם המבקשת : עו"ד עמי שחר ודוד משה
בשם המשיבים 1 : עו"ד אלעד מורג ותומר חיק
החלטה
1. עניינה של הבקשה שבפנינו היא סכסוך עבודה שפרץ בין המבקשת, רותם אמפרט נגב בע"מ נגד הסתדרות העובדים הכללית החדשה, מועצת העובדים של החברה וחברי הנציבות עצמם, ושבמרכזה חידוש משא ומתן על הסכם עבודה קיבוצי חדש.
2. כעולה מהבקשה, הצדדים מצויים במערכת של הסכמים קיבוציים, אשר הסתיימו ביום 30.4.07.
3. לטענת המבקשת, מאז יום 6.6.07 התקיימו מספר ישיבות משא ומתן, ואולם דרישות השכר הגבוהות שהוצגו לה על ידי הנציבות מנעו התקדמות במשא ומתן שבין הצדדים וביום 8.7.07 החלו הצדדים בנקיטת עיצומים ולפיהם הופסקה לחלוטין כל הוצאת תוצרת של החברה ללקוחותיה בארץ ובחו"ל, ובבקשה שהוגשה עותרת המבקשת לאסור על המשיבים לבטל את הצעדים האירגוניים, ולאסור עליהם לשבש את העבודה.
4. המשיבים בתגובה טוענים, כי הכריזו כדין על סכסוך עבודה ועל השביתה המאויימת וכי הההנהלה חומקת מניהול המשא ומתן עמה ועל כן לא היה מנוס מבחינתם אלא לממש את ההודעה על סכסוך העבודה ולנקוט בעיצומים.
5. ביום 11.7.07 קיימנו דיון בבקשה ובסיומו הסכימו הצדדים, כי:
"המשא ומתן יכנס למסלול מואץ, ובמקביל יופסקו הצעדים האירגוניים הננקטים על ידי העובדים, וכי תקבע תזכורת נוספת במעמד הצדדים בעוד שבוע ובה ידווח על התקדמות המשא ומתן".
6. היום קיימנו דיון נוסף, שבסופו לא עלה בידינו להביא את הצדדים לידי הסכמה ועל כן אין מנוס מהחלטה בבקשה, ולטעמנו בשלב זה נכון יהא ליתן צו זמני על פי המבוקש בבקשה.
7. בבסיסה של החלטתנו עומדים הנימוקים הבאים:
א. הגם שעד לקיום הדיון הקודם לא נוהל משא ומתן ממשי בין הצדדים, הרי שבשבוע, ניהלו הצדדים מספר פגישות וגם אם המשא ומתן לא התקדם די הצורך, הרי שהוחל ביניהם בדיאלוג היורד לפרטי הדרישות מזה ומזה ולכן נכון יהא כי המשא ומתן ימשיך להתנהל שלא תחת הלחץ של צעדים אירגוניים.
ב. החברה הצהירה על נכונותה להעלות את דרג המשא ומתן באופן שמנכ"ל החברה יטול חלק פעיל בניהולו של הדיאלוג עם נציגות העובדים, תוך הסכמה, כי משך המשא ומתן יוגבל בזמן.
ג. מאזן הנוחות הכולל המצדיק לטעמנו בשלב זה, מתן צו זמני, שכן הזכות לנקוט בצעדים אירגוניים יכולה להיות ממומשת גם לאחר מיצוי המשא ומתן ככל שלא יוביל את הצדדים להסכם עבודה חדש.
8. לפיכך, ניתן בזאת צו זמני המורה למשיבים ביחד ולחוד:
"לבטל את הצעדים הארגוניים בהם נקטו ולקיים עבודה מלאה ותקינה בכל אתרי ומתקני המבקשת, לרבות בקשר להוצאת תוצרת ללקוחות המבקשת, בקשר להפחתת התפוקה במפעל חומצה גופרתית ובקשר לניתוק הספקת הקיטור והחשמל מפמא".
9. כמו כן, אנו מורים למשיבים ביחד ולחוד שלא לנקוט בכל שביתה ו/או צעד אירגוני אחר לשיבוש העבודה במבקשת ולגרום לקיום שקט תעשייתי ועבודה מלאה ותקינה במבקשת, בכל מתקניה ואתריה, לרבות בקשר להוצאת תוצרת ללקוחות המבקשת, בקשר להפחתת התפוקה במפעל גופרתית ובקשר לניתוק הספקת הקיטור והחשמל מפמא.
10. בה בעת אנו מורים לחברה ולמשיבים להמשיך במשא ומתן שביניהם באופן רצוף במהלך השבועיים הבאים, ובהתאם להצהרת החברה, יטלו חלק פעיל לאורך כל התקופה מנכ"ל החברה, והגורמים המוסמכים מטעמה למשא ומתן.
11. כמו כן אנו מורים, כי החברה תמנע מפעילות חריגה כמו הוצאת סחורות בכמויות החורגות מהשיגרה, כל זאת כדי לאפשר ניהול משא ומתן רגוע וענייני ככל האפשר.
12. על המשא ומתן להסתיים עד ליום 5.8.07 ואנו קובעים דיון במעמד הצדדים ליום 5.8.07 שעה 09:00 ובמהלך הישיבה האמורה תבחן בשנית שאלת תוקפה של החלטה זו, ככל שעוד יהא בכך צורך.
13. בית הדין אף ממליץ לצדדים, ככל שיהא בכך צורך, כי יעזרו בשירותיו של מגשר, ובהקשר זה נכון יהא להזכיר את פעילותו הברוכה של מר שלום גרניט, שתרם ליישוב המחלוקת הקודמת שביניהם.
14. מאחר וראש המותב עתיד להעדר מהארץ בשבוע הקרוב, ככל שתהיינה בקשות דחופות למי מהצדדים, תובאנה בקשות אלו בפני כב' השופט התורן.
15. אין צו להוצאות.
ניתנה היום 19 ביולי, 2007 (ד' באב תשס"ז) במעמד הצדדים.

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים