law4all.co.il פורטל עורכי הדין
 
שם:
דוא"ל:
טלפון נייד:
אזור מגורים:
תחום:
פרטי הפניה:
שלח
מלל: קטגוריה
חפש באתר
כניסה לרשומים
שם משתמש:
סיסמה:
שכחת סיסמא?
תחום התמחות:
אזור:
חפש בפורטל עורכי הדין
פנה חינם אל עורך הדין
שם:
טלפון נייד:
מייל:
אזור:
תחום:
פרטי הפניה:
 
 
חיפוש פסק דין חפש פסקי דין לפי שם עורך הדין
חזור
בתאריך: 23.07.2007

מדינת ישראל - נגד - יעקב מורד

ב"ש (ירושלים) 5775/07
ת"פ (ירושלים) 3485/07
מדינת ישראל
נ ג ד
יעקב מורד
בית משפט השלום ירושלים
[23.07.2007]
כב' השופטת ר' שלו-גרטל
בשם המשיב : עו"ד א' איתן
החלטה
1. בקשה למעצר המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו בנוגע לכתב האישום המייחס לו עבירה של פציעה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום נטען, כי ביום 11.7.07 סמוך לשעה 09:00 בבית סבתם בו מתגוררים המשיב ואחיו, פרץ בין השניים ויכוח, במהלכו איים המשיב על אחיו אוריאל שידקור אותו ומיד לאחר מכן, פנה לחדרו, נטל סכין, ניגש לאחיו ודקר אותו דקירה אחת בירך ימין. המשיב ניסה לדקור את אחיו שוב, אולם סבתו מנעה זאת ממנו בכך שחצצה והפרידה ביניהם. מיד לאחר מכן, נמלט האח אוריאל מהדירה, כשהוא שותת דם. כתוצאה מהדקירה, נגרם לאח חתך שהצריך תפרים.
2. המחלוקת בין הצדדים מתמקדת בשאלה, האם עוצמת הראיות מצדיקה חלופת מעצר. לטענת המבקשת הראיות חזקות, ומבוססות על עדות הסבתא, המעידה חד משמעית על האירוע בו נכחה והפרידה בין השניים, תעודה רפואית ביחס לפציעה, ועדויות המשיב ואחיו.
מנגד טוען הסניגור, כי ישנן פירכות וסתירות בעדויות, ולכן הראיות לא חד משמעיות, מה עוד שעדות האח שנפגע, אינה מפלילה כלל את המשיב. לאור כל טענותיו כמפורט בפרוטוקול, ביקש לשחרר את המשיב בתנאים, ביניהם מעצר בית בבית אמו ברחוב דרך חברון 150/9 ירושלים, בפיקוחה ופיקוחו של בעלה דניאל פרץ (אינו אביו של המשיב).
3. ביחס לעילת המעצר, מבקשת המדינה להסתמך הן על העילה הסטטוטורית הקבועה בסעיף 21(א)(ג)(4) בחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) התשנ"ו - 1996 (להלן: "החוק"), והן על שני תיקי חקירה נוספים, התלויים ועומדים נגד המשיב, ביחס לעבירות אלימות, סמים ותקיפת שוטרים.
הסניגור התנגד להגשת תיקי החקירה הנוספים, טען שבית המשפט אינו רשאי לעיין בהם, והוסיף כי בנסיבות העניין, לאור הראיות, נסתרת חזקת המסוכנות הקבועה בחוק.
4.לעניין תיקי החקירה הנוספים. מדובר בשני תיקי חקירה, ביחס לאחד מהם (סמים ותקיפת שוטרים) טוענת המבקשת, כי הוגש כתב אישום, והשני שעניינו אלימות יוגש כתב אישום. באופן כללי אציין, כי ישנן דיעות לכאן ולכאן, ביחס לשאלה זו, אולם לצורך החלטה זו, די לי בחומר החקירה ביחס לאירוע נשוא כתב האישום, מבלי לפסוק בויכוח בין פרקליטי הצדדים.
5. עיינתי בראיות בתיק החקירה ושוכנעתי, כי קיימות ראיות לכאורה, המקימות יסוד סביר להרשעת המשיב במיוחס לו, ואין בפגמים, בתהיות והתמיהות, עליהם הצביע הסניגור, כדי ליטול מהראיות את כוחן הראייתי לשמש תשתית לכאורית, לסיכוי סביר להרשעת המשיב. נכון הוא שבמידה רבה מכלול הראיות הוא פונקציה של מידת האמון שהשופט בהליך הפלילי העיקרי יתן לעדויות לפניו, אולם אין בכך כדי ליטול מהראיות את כוחן הראייתי, כאמור לעיל.
עדות הסבתא ברורה, סדורה (להבדיל מכתב ידו של החוקר), ואין בה סתירות פנימיות. היא נתמכת בצילום כתמי הדם בזירת האירוע בדירתה (בחדר השירותים) במקום התואם את מיקום האירוע לפי עדותה, לרבות כתמי דם יבשים במדרגות הבנין, כפי שנרשם במזכר של החוקר ארז הורוביץ, אשר הגיע למקום האירוע, יחד עם החוקר אריה הדר וצילם את הזירה. עדות זו גם נתמכת במסמך הדיווח של מד"א אשר נקראו למקום מגורי הסבתא, ברחוב אריה בן אליעזר ופינו את אוריאל הנדקר אשר ירד מבית סבתו. הוא פונה על ידם במצב בינוני לבית החולים "שערי צדק", כפי שצויין בדו"ח הפעולה של השוטר שהגיע למקום האירוע, רח' אריה בן אליעזר 84, בעקבות קריאה של מוקד המשטרה.
המשיב נחקר למחרת האירוע משום שלא ניתן היה למצוא אותו, במקום האירוע בעת שהגיעו השוטרים לראשונה. נגד המשיב הוצא ביום 12.7.07 צו מעצר כללי ע"י בית המשפט (כב' השופט כ' מוסק). בדו"ח פעולה מתאריך 12.7.07 שעה 05:29, מציין השוטר שמסיאן, כי במהלך פעילות בילוש הם ניגשו לבית הסבתא ברח' אריה בן אליעזר 84 בנסיון לעצור את המשיב פעמיים ביקרו בדירה ולא מצאו אותו. רק כעבור יום הוא התייצב בתחנת המשטרה, בשעת לילה (הודעה נגבתה ממנו בשעה 21:10), ולא מן הנמנע שכבר תיאם גירסאות עם אחיו הנדקר, שששוחרר מבית החולים "שערי צדק" ביום הדקירה בשעה 15:45, כפי שעולה מתעודת השיחרור.
סיכומו של דבר, די בראיות הקיימות, כדי להקים סיכוי סביר להרשעה, ולא ניתן לומר שמדובר ב"סיפורי סבתא".
6. מדובר בפציעה בנסיבות מחמירות, כשהמשיב מצוייד בסכין, עבירה שביצע המשיב כלפי אחיו, ולכן מתקיימת עילת מעצר סטטוטורית לפי סעיף 21(א)(1)(ג) בחוק, על פי שתי החלופות שבס"ק (ג), היינו לפי ס"ק (4) ולפי ס"ק (5).
7. למשיב אין הרשעות קודמות, אין עדות לסכסוך מתמשך בינו לבין אחיו. בנסיבות אלה, אני רואה לנכון לבקש תסקיר מעצר בדבר המסוכנות הנשקפת ממנו באופן כללי, ולאו דווקא כלפי אחיו.
ערה אני לכך שישנם עיצומים של קציני המבחן, אך יש לקוות שלמרות העיצומים יעשה מאמץ מצד שירות המבחן, בשים לב לגילו הצעיר ולכך שהוא במעצר.
8. המשך הדיון לפני שופט תורן, כפי שיקבע ע"י המזכירות, ביום 7.8.07 בשעה 10:00.
9. המזכירות תמציא העתק ההחלטה לשירות המבחן.
תיקי החקירה מוחזרים לידי ב"כ המבקשת.
ניתנה היום ח' באב, תשס"ז (23 ביולי 2007) במעמד ב"כ המבקשת גב' יעל צרפתי - מתמחה, המשיב ועו"ד פראג' בשם עו"ד איתן .

פסקי דין נוספים של עורכי הדין


המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכן עלולים להיות טעויות או אי דיוקים במידע המתפרסם. לכן באחריותך לבדוק את אמיתות המידע המוצג באתר וכן אין להסתמך על מידע זה בשום דרך שהיא. למען הסר ספק, התוכן המוצג באתר הוא באחריות המפרסם/עורך הדין כותב המאמר בלבד. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מכותבי המאמרים ו/או מהאתר ו/או מפעיליו כל אחריות. הגלישה באתר הינה בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר
פורטל עורכי דין - law4all.co.il | אינדקס עורכי דין | מאמרים משפטיים | פסקי דין | ספקי שרות לעורכי דין |

פסקי דין


האתר נבנה ע"י 2all בניית אתרים